top of page
DİYETİSYEN ZEYNEP KÖSE ÇAPAY KİMDİR?

Ankara'da bir Mayıs akşamı dünyaya geldim. Üniversite son sınıfa kadar Ankara'da yaşadım. Ergenlik döneminde voleybol ile ilgilenmeye başladım ve Lisanslı Voleybolcu olarak lise  ve üniversite takımlarında yer aldım. 2010 Yılında Ankara Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünden mezun oldum. Kilolu bir çocukluk dönemi geçirmem sonrası  bu mesleği seçmemin artık bir tesadüf olmadığını düşünüyorum. :) 

2010 Yılında Dr.Ender Saraç ile tanıştım. Bodrum Garden's of Babylon Otel High Sağlık Merkezi'nde kendisi ile çok güzel işler başardık. 1,5 yıl kadar yönetici diyetisyen olarak  çalıştım. Otelde  konaklayan danışanlarımızla keyifli vakitler geçirdik. Yemek pişirme  kursları düzenledik, motivasyon grupları yarattık. Yüzlerce kilo kaybettirdik.

2011- 2018 yılları arasında  yine Dr.Ender Saraç'ın İstanbul'daki kliniği HAY SAĞLIK MERKEZİ'nde Diyetisyen- Beslenme Uzmanı olarak görev aldım. Ayurvedik beslenme, kilo kontrolü,  zayıflama , kilo alma, hastalıklarda beslenme ve anne-çocuk beslenmesi alanlarında mesleğimi devam ettirdim. 

Yemeğe olan düşkünlüğüm beni her zaman mutfağa yakın olmamı sağladı. Sağlıklı ama LEZZETLİ yemek tarifleri deneme merakım Dr.Ender Saraç ve Şef Başak Tanrıverdi ile yine yollarımızı kesiştirerek 2015 yılında  ÇOCUĞUNU DOĞRU BESLE kitabını yazmamızla sonuçlandı. Çocuk beslenmesi üzerine onlarca tarif içeren harika bir kitap oldu.

2016 yılında "Anne Çocuk  Beslenmesi" üzerine Türkiye'nin önce gelen anne-çocuk beslenme firmasında danışmanlık verdim. Kapsamlı projelere katıldım.

Ayrıca Haziran 2017'de Hürriyet Gazetesi yazarlarından Ömür Kurt'un 13 Uzman ile hazırladığı "200 Adımda Çocuk Yetiştirme Rehberi " isimli kitabında beslenme bilgilerim ile yer aldım.

Mezun olduğum günden beri birçok kongre ve  eğitim programlarına katılarak yurt içi ve yurt dışında mesleğimin güncel bilgilerini takip ediyorum. 2015 yılında Academy of Nutrition & Dietetic'in düzenlediği "Okul Çocuklarında Beslenme" üzerine yapılan workshoplara katıldım.

Ayrıca katıldığım Tv programları ve gazete yazılarımdan da beni takip edebilirsiniz. :) 

Ekim 2018 itibariyle   "Zeynep ÇAPAY - Beslenme ve Eğitim Danışmanlığı" ile Etiler'de kendi ofisimde, "kilo kontrolü- zayıflama- anne-çocuk ve ergenlerde beslenme" konularında hizmet vermekteyim.  

Sevgiler

Diyetisyen Zeynep KÖSE ÇAPAY 

bottom of page